
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | Active Low |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Push-Pull, Totem Pole |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
Stock: 316
Distributors
pcbx
Unit Price$2.94989
Ext.Price$2.94989
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.94989 | $2.94989 |
| 10 | $2.24279 | $22.42790 |
| 25 | $2.06515 | $51.62875 |
| 50 | $1.96514 | $98.25700 |
| 100 | $1.86997 | $186.99700 |
| 300 | $1.79382 | $538.14600 |
| 500 | $1.72078 | $860.39000 |
